Juice - DOWNLOADY

Juice

Červený trpaslík

1. série

1x01 Konec (The end)

Vše začalo u pokaženého jídelního automatu. Rimmer se jej pokouší opravit, Lister jen provokuje. Lezou si pořádně na nervy. Rimmer se připravuje na důstojnické zkoušky svým obvyklým způsobem: celé tělo si pokrývá taháky. Zkoušku přesto neudělá a naprosto zkolabuje. Lister pečuje o těhotnou kočku, kterou proti všem předpisům propašoval na loď a sní o svém budoucím životě na Fidži s Kochanskou. Udělá ale chybu: nechá se s kočičkou vyfotit a film nechá vyvolat v lodní laborce - tím se o zvířeti dozví kapitán = Lister má problém. Má dvě možnosti: buď kočku vydá, a tím ji zabije, nebo bude na jeden a půl roku zavřen do stáze a po tuto dobu mu ani nebude vyplácena mzda. Listerova volba je jasná - je zavřen do stáze. Když ho lodní počítač Holly ze stáze propustí, Lister zjistí, že je na lodi úplně sám. Rimmer sám nezvládl opravu tepelného štítu a tak veškerou posádku zabila radiace, kvůli které Lister nebyl ve stázi půl roku, ale 3 milióny let. Aby se Lister sám nezbláznil, "oživí" Holly do holografické podoby toho, s kým promluvil Lister ve svém životě nejvíc slov = Rimmera. Fakt, že většinu těchto slov tvořily vulgární výrazy, nebral Holly na vědomí. Na lodi je ale ještě jeden tvor = muž, který se vyvinul za milióny let z Listerovy těhotné kočky - Kocour.


kód:
http://d.turboupload.com/d/48487/cerveny.trpaslik.s01e01.konec-kinobox.avi.html1x02 Ozvěny budoucnosti (Future Echos)

Loď Červený trpaslík nabírá kurz Země, protože Lister si chce splnit svůj sen o Fidži. Holly oznámí Rimmerovi, že nejpozději do 24 hodin dosáhnou rychlosti světla. Lister se rozhodne, že půjdou s Kocourem do stáze, odkud je má Holly pustit až budou na Zemi. Toto rozhodnutí Rimmer Listerovi vyčítá, protože nechce zůstat sám ani být vypnut. Lister při holení před zrcadlem s hrůzou zjistí, že odraz v zrcadle neodpovídá skutečnosti = všechno je popředu. Potom Lister vidí v řídícím středisku Rimmera v jiné časové dimenzi, jak se s Listerem hádá. Když o chvíli později prožije tutéž hádku na vlastní kůži, začne něco tušit. Nakonec vidí Kocoura z jiné časové dimenze, jak pobíhá kolem a křičí něco o zlomeném zubu. Řekne všecho Rimmerovi a jdou zjistit, co se deje. Holly vše rychle objasní = loď dosáhla rychlosti světla a tak dochází k tzv. ozvěnám budoucnosti, což znamená, že můžou vidět události k nimž teprve dojde předtím, než je zažijou. Rimmer je svědkem ozvěny, ve které uvidí Listera umřít hrůzostrašným způsobem. To se Listerovi vůbec nelíbí a rozhodne se měnit budoucnost. Napadne ho, že když zabrání Kocourovi zlomit si zub, nemusí zemřít. Pokusí se mu zabránit sníst plechovou rybu, při čemž mu zub zlomí sám. Čímž ztratí poslední naději a smíří se se smrtí. Musí jít opravit závadu na přístrojích v řídícím centru a je přesvedčen, že to bude to poslední, co kdy udělá. Kupodivu vše spraví bez nejmenších obtíží. Později potká ve své kajutě sám sebe v 171 letech. Tento stařík Listerovi vysvětlí, že ten koho viděl Rimmer zemřít byl Listerův syn. Přestože Lister žádného syna nemá, je s vysvětlením spokojen. Vše se vysvětlí později...

kód:
http://rapidshare.de/files/11035578/cerveny.trpaslik.s01e02.ozveny.budoucnosti-kinobox.avi.html1x03 Rovnováha sil (Balance of Powers)

Lister s Rimmerem kontrolují inventář lodi. Lister se evidentně nudí. Vzpomíná na kamarády a Kochanskou. Začne přemlouvat Rimmera, ať se nechá na jeden den vypnout, aby mohl být místo něj oživen hologram Kochanské (Holly může udržet v paměti jen jeden hologram). Rimmer má oprávněné obavy, že by ho Lister už znovu neoživil. Schová proto disky s osobnostmi posádky a Listerovy cigarety. A využívá plně toho, že je vyšší hodnosti a může tedy Listerovi poroučet. Lister se tedy rozhodne udělat zkoušky na kuchaře, a tím Rimmera hodností převýšit. Nejdřív se Rimmer Listerovi jen směje, ale když vidí, že to Lister myslí vážně, dostane strach. Při zkouškách přijde za Listerem do zkoušecí místnosti hologram Kochanské. Lister se raduje, že nad Rimmerem zvítězil, ale Kochanská se chová i mluví divně. Své divné chování odůvodňuje tím, že má ženskou periodu. Listerovi dojde,že je to jen Rimmer v těle Kochanské. Pak předstírá, že zkoušky složil.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=02GZN0KA1x04 Čekání na boha (Waiting for God)

Posádka lodi objeví neidentifikovatelný objekt. Rimmer je přesvedčen, že jde o UFO. Lister sice zjistí, že jde o odpadkový kontejner Červeného trpaslíka, ale Rimmerovi to neřekne. Ten s nadšením zkoumá pozůstatky vyšší inteligence... Lister se seznamuje s kočičí kulturou prostřednictvím Kocourových knih, které se nečtou, ale čichají. Lister zjistí, že kočičí bůh Cleuster je jen zkomolenina jeho jména, a že Fušál je jeho Fidži. Je tedy kočíčím bohem. Nechá si Hollym přeložit kočičí bibli...
A Cleuster děl: "Hle, zavedu vás na Fušál, a tam otevřeme chrám jídla v nemž budou párky, chutné koblížky a hojnost všemožných laskomin, ba i malé sáčky s hořčicí a obsluha nechť nosí čapky na znamení vznešenosti, ačkoli budou z barevného kartonu a na vrcholku je bude zdobit roztomilý šíp."
Celou historii kočičího národa tvoří války mezi dvěma klikami = přívrženci červených čapek a zatvrzelí modročepičkáři. V těchto válkách většina koček zahynula. Pak se kočky vydaly hledat Fušál. Lister je dojat a kočičí historii naprosto znehodnotí větou: "Čapky měly být zelené..." Lister sleduje Kocoura a objeví posledního žijícího slepého zástupce červenočepičkárů na lodi. Řekne mu, že je Cleuster a starý muž šťasten zemře.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=0105KHPV1x05 Sebevědomí a mindrák (Confidence And Paranoia)

Lister dojatě sleduje slaďák na videu. Holly se nudí a požádá Listera o vymazání všeho o Aghatě Christie z paměti (aby mohl znovu číst její romány). Lister se nevzdává své naděje a hledá po celé lodi místo, kde Rimmer schoval osobní disky posádky lodi. Zajde i do důstojnického bloku, který však není dokontaminovaný. Dostane zápal plic, který ale za milióny let zmutoval a má jinou podobu = Listerovy sny se realizují. Takže třeba, když se mu zdá, že prší sledi, je kajuta zaplněna těly zapáchajících ryb.
Lister měl v mládí představu: uvnitř jeho mysli jsou dvě postavy = Sebevědomí, které mu neustále lichotí a podporuje v něm, že po něm ženy touží a Mindrák, který je přesným opakem. Tyto představy se díky Listerově nemoci zhmotní. Lister si samozřejmě velice rozumí se Seběvědomím, který taky navrhne, že když vypnou záložní zdroje, budou moci na lodi být dva hologramy - Rimmer i Kochanská. Napadne je, že disky by mohly být ukryty z vnější strany lodi a vydají se tedy na nebezpečnou cestu. Sebevědomí se přizná k vraždě Mindráka a Lister začne mít strach. Seběvědomí se snaží přesvědčit Listera, že jsou tak dokonalí, že ve vesmíru nepotřebují skafandr. Aby to dokázal, sundá si ho první, a tím se zabije. Lister objeví disky. Přestože ho Rimmer varuje, spustí i druhý hologram. Rimmer však disk Kochanské vyměnil za svůj, a tak je Lister nepříjemně překvapen...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=02LEPJ7V1x06 Já na druhou (Me^2)

... na lodi jsou teď dva úplně stejní Rimmerové. Oba Rimmerové se stěhují do společné kajuty. Kocour začíná být nesnesitelně nadržený a hledá po celé lodi cokoli ženského pohlaví. Lister si užívá právě nabyté svobody a sleduje videokazetu s Rimmerovou smrtí, kterou objevil. Zjišťuje, že Rimmerova poslední slova byla "polévka Gazpacho". Zvědavost mu nedá a jde se na to Rimmera zeptat. Ten se o tom nechce vůbec bavit. Lister si tedy přečte Rimmerův deník, kde se dozví jen to, že 25.11. je den polévky Gazpacho. Rimmerové si mezitím začnou lézt pořádně na nervy a Rimmer1 se vrátí k Listerovi. Rimmerové si dělají různé naschvály, čímž obtěžují i zbytek posádky. Lister se rozhodne jednoho z Rimmerů vymazat. Rimmer1, vybraný na smrt, přijde za Listerem, a protože už nemá co ztratit, objasní mu faux pas s polévkou Gazpacho: Když byl Rimmer poprvé na večeři s kapitánem, podávala se tato polévka. Rimmer netušil, že se podává studená, a tak kuchaře seřval a nechal si ji ohřát... Kapitán už ho nikdy na večeři nepozval. Po této zpovědi chtěl být vypnut, ale Lister mu s potěšením sdělil, že už vymazal Rimmera2.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=02RD2CDP
2. série

2x01 Kryton (Kryten)

Zatímco se Rimmer marně pokouší naučit esperanto, zachytí Holly volání o pomoc. Po spuštění zprávy se posádka dozvídá, že jde o loď Nova V, která havarovala. Zprávu vyslal android, který spolu se třemi důstojnicemi nehodu přežil. Rimmer, Lister i Kocour jsou nadšeni při pomyšlení na setkání s ženami a okamžitě se je vydají "zachránit". Po dobu letu k Nově V se celá posádka Červeného trpaslíka "šlechtí" pro tři krásné ženy.
Jejich snahu ale nakonec neměl kdo ocenit, protože se ukázalo, že všechny ženy jsou už staletí po smrti. Android Kryton to prostě jen nezaregistroval. Vezmou s sebou na loď aspoň Krytona. Rimmer zneužívá toho, že je Kryton naprogramován ke sloužení a poslouchání všech rozkazů. Lister se naopak snaží vzbudit v Krytonovi sebeúctu a pokouší se ho poštvat proti Rimmerovým rozkazům. Nakonec se mu to podaří, Kryton se vzbouří a odjede na Listerově vesmírném skútru dobývat vesmír.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=42SFLUGV2x02 Lepší než život (Better Then Life)

I přesto, že je Červený trpaslík 3 mil. let v kosmu, zastihne ho poštovní modul vyslaný před milióny let ze Země. Mezi spoustou reklamních letáčků je i dopis pro Rimmera se smutnou zprávou, že mu zemřel otec. Rimmer sice věděl, že musí být otec dávno mrtvý, ale i tak ho tato zpráva vzala. Vzpomíná na dětství a lituje, že ho jeho otec nikdy za nic nepochválil. Mezi poštou je i virtuální počítačová hra s názvem "Lepší než život", která je schopna zjistit sny hráče a splnit je.
Kocour, Lister i Rimmer chtějí hru vyzkoušet. Všechno jde skvěle: Kocour má šatník zasahující do několika časových pásem, Lister se cpe kaviárem po indicku a pije šampaňské z půllitru a Rimmer sklátil McGruderovou, stal se generálem a baví společnost vysokých důstojníků. Vše se zvrtne ve chvíli, kdy se ve hře objeví Rimmerův otec a opět mu řekne, že je neschopný. Rimmer už není schopen myslet na nic pozitivního a dějou se mu jen hrozné věci - vezme si McGruderovou, má s ní šest dětí a topí se v dluzích. Do této smůly vtáhne i své spoluhráče. Vše vyvrcholí tím, že jsou všichni zahrabaní po hlavu v písku, namazaní džemem a mají je sežrat mravenci. Musí hru opustit a jsou na Rimmera naštvaní.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=017BBVJR2x03 Díky za tu vzpomínku (Thanks for The Memory)

Objeví planetu s atmosférou a oslavují na ní výročí Rimmerova úmrtí. Rimmer je naprosto opilý a v tomto stavu Listerovi prozradí, že jen jednou v životě s někým spal. Je v depresi, chce zažít opravdovou lásku a má pocit, že když je mrtvý už se mu to nikdy nepodaří. Lehne si na postel a usne.
Když se ráno probudí něco jim nesedí: Lister i Kocour mají zlomenou nohu, Listerovo puzzle je dostavěné, Hollymu se někdo hrabal v astromapách, není neděle ale čtvrtek a čtyři stránky v Listerově deníku chybí, nikdo si nepamatuje, jak se to stalo. Rimmer vše přisuzuje ufounům, ale ostatní se s tímto vysvětlením nehodlají spokojit. Rozhodnou se tedy najít černou skříňku, která taky zmizela, ale vydává signál. Nakonec ji najdou na nějaké planetě pohřbenou pod těžkým náhrobkem.
Po přehrání jejího obsahu je jim už všechno jasné: Po Rimmerově opileckém výstupu se Lister rozhodne darovat mu osm měsíců své paměti z doby, kdy chodil s Lisou Yatesovu a splnit mu tak sen o velké lásce. Rimmerova povaha se náhle změní - je velice šťastný a neustále na lásku s Lisou vzpomíná. Pak ale najde dopisy, které Lisa psala Listerovi a je šokován tím, že chodila s oběma najednou a dělala s nima ty samé věci. To Listera donutí k tomu, přiznat barvu. Rimmer mu to vyčítá a chce na všechno zapomenout. Lister se tedy rozhodne zničit všechny důkazy o posledních čtyřech dnech. Před tím, než celé posádce vymaže tyto dny z paměti, zahrabou černou sříňku na nějaké planetě. Při přenášení náhrobku spadne tento těžký kus kamene Kocourovi a Listerovi na nohu...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=010G6MDT2x04 Díra ve stázi (Stasis Leak)

Díl začíná záběry z minulosti ještě před nukleární nehodou: Rimmer si stěžuje Hollisterovi na Listera, protože mu uvařil snídani z halucinogenních hub. Rimmer pak, pod vlivem těchto hub, pobíhal po lodi jen v kožených rukavicích a v plaveckých brýlích (honil žirafy s bazukoidy). Po Hollisterově rozsudku (oba dostali několik týdnů natírání lodi) se Rimmer vrátil do kajuty. Tady se mu ze stolu vynořila hlava jeho hologramu, která tvrdila, že je z budoucnosti a přišla mu zachránit život. V šestnáctém podlaží je údajně díra ve stázi, kterou má jít opravit, čímž si zachrání život. Rimmer si ale myslí, že hlava je jen halucinace způsobená houbami a tak varování nebere vážně.
Tuto příhodu si přečte Lister z Rimmerova deníku (opět "přítomnost"), našel totiž svatební fotku sebe a Kochanské. Vyvodí si z toho, že škvíra ve stázi skutečně existuje a oni by se s její pomocí mohli vrátit zpět do minulosti a on by si ji mohl opravdu vzít. Škvíru najdou a vstoupí do ní. Zjistí ale, že nejde o normální minulost, do které by se mohli navždy vrátit, a že z této "minulosti" si nikoho nemohou vzít s sebou do své přítomnosti (proměnil by se vlivem času v prach). Když o tom později přemýšlejí, napadne je, že by jednoho člověka mohli v minulosti zavřít do stáze: on by tak přežil radiaci a mohl by být na palubě s nimi. Lister chce zachránit Kochanskou, Rimmer samozřejmě sám sebe.
S pomocí škvíry se vracejí do chvíle, kdy si Rimmer stěžuje na Listera kvůli houbám. Zatímco hologram Rimmera přesvědčuje živého Rimmera, aby našel škvíru a zachránil si život, Lister hledá Kochanskou. Ta už je ale na líbánkách. Lister je zklamaný, ale nakonec zjistí, že jejím manželem je přece jen on - v budoucnosti najdou stroj času, pomocí kterého se Lister pro Kochanskou vrátí a vezme si ji. V této chvíli jsou tedy na lodi tři Listerové (jeden z minulosti, jeden z přítomnosti a jeden z budoucnosti) a také tři Rimmerové a Kocour. Postupně se všechny tyto osoby sejdou v kajutě živého Rimmera. Jako poslední se tady objeví dvojník dvojníka Rimmera od toho Listera, co si vzal Kochanskou a správně podotknul: "Odtud dál to začíná být drobánek nepřehledné..."

kód:
http://www.megaupload.com/?d=04DSGWRD2x05 Queeg (Queeg)

Do lodi narazí meteor a poškodí holografickou kabinu zajišťující Rimmerův "život". Všichni se vydají závadu spravit. Listerovi se to podaří jen s obtížemi a málem přijde o život. Rimmer zrovna vyčítá Hollymu jeho nedbalost, když se na jednom z monitorů objeví Queeg 500, což je záložní počítač Červeného trpaslíka. Podle Queega Holly porušil článek 5 - krutá nedbalost vedoucí k ohrožení posádky, a proto přebírá velení na lodi. Tvrdí taky, že Holly má IQ 6 a neví o vesmíru vůbec nic, proto ho degraduje na nočního hlídače.
Queeg nastoluje na lodi teror. Rimmer musí tvrdě cvičit a učit se a Lister s Kocourem dostávají jídlo jen za tvrdou práci. Všichni tři jsou zoufalí a prosí Hollyho o pomoc. Ten je ochoten s Queegem o loď soutěžit. Queeg si zvolí šachy. Následky jsou jasné - vítěz se stane velitelem lodi a poražený bude vymazán, zlikvidován a zapomenut. Holly samozřejmě prohraje. Dojemně se před svým vymazáním loučí s přáteli. Je vymazán.
Na obrazovce se objeví Queeg a ke zděšení všech se změní opět v Hollyho. Kocour, Lister i Rimmer se dozvídají, že Queeg 500 nikdy neexistoval - byl to jenom Hollyho kameňák.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=04FZTYLP2x06 Paralérní vesmír (Paralel Universe)

Každodenní nudu na lodi přeruší Holly svým oznámením, že vynalezl zázračný pohon Holly Hop, který je rychle přenese na Zem. Místo na Zemi se ale loď dostane do paralelního vesmíru. To je pátý rozměr, v němž existují ekvivalenty všech osob a událostí z normálního vesmíru. Nemusí tady ale být všechno stejné - např. Hitler tady mohl vyhrát 2. světovou válku.
Lister s Rimmerem se tady setkávají se svými protějšky - jsou to ženy. Od nich se dozvídají, že v tomto vesmíru jsou ženy dominantní - první ve vesmíru byla Nellie Armstongová a Vilma Shakespearů napsala Zkrocení pinďoura. Kocourův protějšek je pes, Hollyho protějškem je Hilly ("rozumí" si s ní velmi dobře). Večer jdou všichni na diskotéku. Rimmerová jede po Rimmerovi, ten je ale jejím chováním znechucen (Rimmerová totiž používá stejné triky na balení opačného pohlaví jako on) a jde radši spát. Lister s Listerovou se baví dobře - soutěží v pití piva a krkání. Listerová se ale, kvůli svému chování, Listerovi jako žena nelíbí, přestože je stejná jako on. Pod vlivem alkoholu se spolu stejně vyspí. K velkému zděšení se Lister ráno dozvídá, že v tomto vesmíru jsou to muži, kteří rodí děti a jsou jejich matkami.
Po návratu do svého vesmíru si Lister dělá těhotenský test. K velké Rimmerově radosti se dozvídá, že je v tom...
O devět měsíců později porodí dvojčata - dva chlapce. Ti ale v tomto vesmíru rostou rychleji než by měli (po dvou dnech jim je 18 let), a proto je Lister svěří jejich "otci" Listerové. Dalším následkem jejich výletu do paralelního vesmíru je Hollyho změna pohlaví. Vzorem mu byla Hilly.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=01HSUF9J

3. série

3x01 Pozpátku (Backwards)

Rimmer učí Krytona řídit Kosmik, aby mohli sami létat na výlety. Při jednom takovémto výletu narazí na časovou díru, do které nedobrovolně vletí. Ocitnou se na Zemi v roce 1993 ve městě Nýdnol (Londýn pozpátku). Čas tady ubíhá pozpátku = lidé chodí, jí i mluví pozpátku. Takovýto život má své výhody: není smrt = člověk zemře, má pohřeb, ožije, mládne, stane se novorozenětem a vrátí se do lůna své matky. Dokonce i válka je tady radostnou událostí. Při druhé světové válce milióny lidí ožijí, Hitler ustoupí přes celou Evropu, osvobodí Francii a Polsko, rozpustí 3. říši a zdekuje se zpátky do Rakouska. Kryton s Rimmerem začnou pracovat jako "Bratři zpátečníci" a ohromují publikum jezením vajíčka na měkko a pitím vody.
Lister s Kocourem je začnou hledat, objeví časovou díru a vletí do ní. Už při výstupu z Kosmiku se Lister cítí divně - má monokl a naražená žebra a neví proč. Najdou Krytona s Rimmerem a chtějí je vzít zpátky. Těm se jejich práce i nový život líbí a vrátit se nechtějí. Pak je jejich šéf ale kvůli rvačce, která se ještě nestala, vyhodí. Kocour s Listerem "odjedí" nějakému chlapovi sandwich, čímž vyvolají onu rvačku, při které si Lister napraví žebra a vyléčí monokl.
Před návratem zpět si ještě Kocour odskočí vykonat potřebu...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=393FM8C73x02 Trosešníci (Marooned)

Holly zjišťuje, že je loď v obklíčení pěti černých děr. Rozhodne se s Červeným trpaslíkem dostat z tohoto obklíčení. Celá posádka se pro jistotu evakuuje mimo loď. Kryton a Kocour odlétají spolu modrém Kosmiku a Lister s Rimmerem v zeleném. Berou si s sebou jen to nejnutnější = Lister bere svou kytaru a Rimmer truhlu z kafrového dřeva po otci plnou věcí, na kterých mu záleží.
Lister s Rimmerem mají nehodu a nouzově přistanou na ledové planetě, kde silně chumelí. Nemohou se dovolat pomoci a s malými zásobami jídla a dřeva na topení tu zůstanou několik dní. Vyprávějí si různé historky, aby Lister zapomněl na hlad a zimu (Rimmerovi jako hologramu nehrozí hlad, zima ani smrt).
Po šesti dnech je zoufalý Lister donucen sníst i psí konzervu a všechny Rimmerovy knihy, které používal jako zátop dojdou. Pak začne pálit i další obsah Rimmerovy truhly. To se Rimmerovi nelíbí a chce spálit Listerovu kytaru. Ten po dlouhém přemlouvání svolí s tím, že si chce ještě naposledy zahrát. Rimmer ho nechá osamotě. Toho Lister využije k tomu, aby vyrobil repliku kytary z Rimmerovy vzácné truhly. Svou kytaru schová a repliku zpálí. Rimmer je po návratu dojat Listerovým činem a je ochoten spálit své milované dřevěné vojáčky. Lister, přestože s v něm ozývá svědomí, mu v tom nezabrání. Když se v ohni smaží poslední vojáček, konečně je najdou Kryton s Kocourem a oba trosečníky zachrání. Rimmer objeví nepoškozenou Listerovu kytaru a díru vyřezanou v truhle. Chce Listera vykastrovat pilkou na železo.
Po návratu na loď se navíc ukáže, že žádné černé díry neexistují - byl to jen hvězdný prach na skaneru.

kód:
http://d.turboupload.com/d/53718/cerveny.trpaslik.s03e02.trosecnici-kinobox.avi.html3x03 Polymorf (Polymorph)

Holly objeví na palubě cizí formu života, která však pochází ze Země. Jedná se o tzv. polymorfa, který mění svou podobu, aby vyvolal v lidech negativní emoce, které z nich pak vycucne.
Před Listerem se změní nejdříve v hada a potom v oslizlou příšeru, aby v něm vyvolal obrovský strach, který z něj vycucl. Z Listera se stává sebevražedný agresivní maniak, který je nebezpečný všem členům posádky. Kocour, Rimmer a Kryton se rozhodnou Trpaslíka opustit. Na cestě ke Kosmiku ale nejsou dostatečně opatrní, a tak polymorf z Kocoura vycucne jeho marnivost a z Krytona provinilost (špatné svědomí). Kocour je teď smrdutým rozcuchaným ožralou a Kryton je nenávistivým sobcem. Všichni tři se vrátí na ošetřovnu k Listerovi, kde se Rimmerovi naskytne hrůzný pohled - polymorf se změnil v jeho matku a vyspal se s Listerem. Rimmer se neuvěřitelně rozzuří a polymorf z něho tuto emoci vycucne.
Všichni čtyři se teď snaží dohodnout na způsobu, jakým se polymorfa zbaví. Každý z nich navrhuje plán odpovídající jejich nynějšímu stavu. Lister chce použít hrubý útok, Kryton navrhuje použít Listera jako živou návnadu a Rimmer přichází s letákovou kampaní (Kocour má nulové sebevědomí, a tak žádný návrh nepřednese). Nakonec se rozhodnou pro Krytonův plán a vyrazí do boje.
Úspěšně ho zneškodní, čímž získají své emoce zpět.
Epilog: Druhý polymorf, který byl o poznání méně inteligentní, něž ten první, se zabydlel v Listerově šuplíku na čisté trenýrky...kde zemřel po mnoha letech sešlostí věkem.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=04KA8PH43x04 Výměna tel (Body swap)

Jeden z robíků se pomátl a zpřeházel dráty ve vedení. Nikdo se teď nesmí ničeho ani dotknout, dokud Holly všech 2000 chyb neopraví. Lister si v chce u automatu objednat koktejl a kávovou tyčinku, čímž spustí odpočet na autodestrukci lodi. Jediný, kdo to může zastavit je kapitán nebo některý z důstojníků. Všichni jsou už ale milióny let po smrti... Posádka má teď tři možnosti: 1. Sedět dokud to nevybouchne 2. stát dokud to nevzbouchne a za 3. poskakovat a řvát na Hilly, že je neschopná, dokud to nevbouchne.
Kryton příjde s šíleným plánem výměny osobnosti - Listerova osobnost má být nahrána na disk a do jeho prázdného mozku se má nahrát osobnost některého důstojníka. Nic jiného jim nezbyde, a tak to zkusí. Výměna se povede, přesto je zastavení odmítnuto. Odevzdaně tedy čekají na konec odpočítávání, místo následného výbuchu však z automatu vypadne objednané jídlo. Automat byl napojen na výstražný systém, ne na bombu.
Za nedlouho začne Rimmer Listerovi vyčítat, že se Lister ke svému tělu chová příšerně = špatně se stravuje, pije, kouří a necvičí. Nabídne Listerovi výměnu těl = Rimmer bude o Listerovo tělo pečovat, správně ho živit a trénovat. Lister bude mezitím hologram. Lister nakonec svolí.
Rimmer se k nově získanému tělu nechová ani trochu hezky = cpe se i v noci a kouří jednu cigaretu za druhou. Lister jen bezmocně přihlíží a nakonec si vynutí své tělo zpět. Rimmer ho v noci omráčí, vezme si tělo zpět a uletí v Kosmiku. Lister se ráno s Kocourem vydá za ním. Při honičce Rimmer havaruje. Po návratu na Trpaslíka přesune svou pozornost na Kocoura, taky ho omráčí a sebere jeho tělo...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=20VAWMAA3x05 Fotostroj času (Timeslides)

Lister se nepředstavitelně nudí a nenávidí fádní život na lodi. Při vyvolávání fotek Kryton zpozoruje zvláštní jev - vše na fotkách ožívá. Při bližším zkoumání posádka zjistí, že se do fotek dá i vstoupit, jejich pohyb je ale omezen rámem fotky.
Lister se rozhodne tohoto jevu využít k tomu, aby změnil svůj život. Vstoupí do jedné ze svých fotek, na které je mu sedmnáct. Snaží se mladého Listera přesvědčit, aby zašel na patentní úřad a přihlásil se jako vynálezce relaxační fólie (kousek balící fólie se vzduchovými polštářky nabarvený na červeno). Nakonec ho přesvedčí, mladý Lister vynález patentuje a tím přijde k obrovským penězům. Lister se tedy nikdy nepřihlásí do vesmírného sboru, kočičí rod nevznikne a Krytona nikdo nezachrání z Novy V. Na Červeném trpaslíkovi tedy zůstává po změně minulosti jen Rimmer.
Ten se nehodlá se svou samotou smířit a rozhodne se znovu měnit dějiny a vrací se proto pomocí fotostroje času do minulosti. Po neúspěšné návštěvě domu nechutně bohatého Listera sám sobě přikáže na jedné fotce z dětství zajít na patentový úřad a přihlásit se jako vynálezce relaxační fólie. Místo mladého Rimmera však vynález přihlásí jeho skutečný vynálezce "Pašík" Holden, který rozhovor Rimmerů vyslechl. Vše je zase při starém, až na jednu výjimku - Rimmer už není díky této malé změně minulosti hologram. To však netrvá dlouho - při nehodě ve skladišti opět zemře.

kód:
http://d.turboupload.com/d/53785/cerveny.trpaslik.s03e05.fotostroj.casu-kinobox.avi.html3x06 Poslední den (The Last Day)

Na loď dorazí zpráva společnosti Divadroid, která vyrobila Krytona. Oznamuje posádce, že Kryton je už zastaralý, a proto bude nahrazen novým, modernějším androidem. Samotný Kryton dostane za úkol si do 24 hodin sbalit věci, rozložit se a uspořádat se do bedny, v níž byl dodán. Kryton si bez odporu začne balit věci, věří totiž, že po smrti se dostane, jako všechny spotřebiče, za své služby do křemíkového nebe.
Lister mu aspoň uspořádá večírek na rozloučenou se vším všudy (sestaví mu dokonce i elektronickou Marilyn Monroe). Na večírku se všichni dobře baví. Pijou alkohol a vyprávějí si různé historky. Ráno si Kryton uvědomí, že chce žít a nevypne se. Na Trpaslíka dorazí Hudzen 10, který má zastaralého Krytona nahradit. Poslední model robota má rozkaz vypnout robota předešlého, jestliže to sám neudělá. Ostatní členové posádky Krytona brání, protože vědí, že Hudzen je naprogramován tak, aby lidem neublížil. Hudzenovi se ale za ticíce let osamotě opotřeboval čip normality, a tak nemá žádné zábrany, aby posádku zabil. Začne s Krytonem - ten mu zalže, že křemíkové nebe neexistuje, s čímž se Hudzen nedokáže vyrovnat a zemře.

kód:
http://d.turboupload.com/d/54710/cerveny.trpaslik.s03e06.posledni.den-kinobox.avi.html3x06 Poslední den (The Last Day)

Na loď dorazí zpráva společnosti Divadroid, která vyrobila Krytona. Oznamuje posádce, že Kryton je už zastaralý, a proto bude nahrazen novým, modernějším androidem. Samotný Kryton dostane za úkol si do 24 hodin sbalit věci, rozložit se a uspořádat se do bedny, v níž byl dodán. Kryton si bez odporu začne balit věci, věří totiž, že po smrti se dostane, jako všechny spotřebiče, za své služby do křemíkového nebe.
Lister mu aspoň uspořádá večírek na rozloučenou se vším všudy (sestaví mu dokonce i elektronickou Marilyn Monroe). Na večírku se všichni dobře baví. Pijou alkohol a vyprávějí si různé historky. Ráno si Kryton uvědomí, že chce žít a nevypne se. Na Trpaslíka dorazí Hudzen 10, který má zastaralého Krytona nahradit. Poslední model robota má rozkaz vypnout robota předešlého, jestliže to sám neudělá. Ostatní členové posádky Krytona brání, protože vědí, že Hudzen je naprogramován tak, aby lidem neublížil. Hudzenovi se ale za ticíce let osamotě opotřeboval čip normality, a tak nemá žádné zábrany, aby posádku zabil. Začne s Krytonem - ten mu zalže, že křemíkové nebe neexistuje, s čímž se Hudzen nedokáže vyrovnat a zemře.

kód:
http://d.turboupload.com/d/54710/cerveny.trpaslik.s03e06.posledni.den-kinobox.avi.html

4. série

4x01 Kamila (Camille)

Lister se pokouší naučit Krytona lhát. Dělá pokroky, i když lhát dokáže jenom Listerovi. Odletí s Rimmerem pozorovat asteroidy. Holly zachytí nouzové volání cizí lodi. Ta ztroskotala na planetě, která má za dvě hodiny vybouchnout, a tak Rimmer odmítá na toto volání reagovat. Kryton se vzepře, přistane na planetě a vydá se na průzkum havarované lodi.
Objeví Kamilu, o níž se domnívá, že je taky android. Zamilují se do sebe na první pohled. Kryton vezme Kamilu na palubu Kosmika a představí ji Rimmerovi. Ten v Kamile nevidí androida, ale hologram krásné ženy. Na ošetřovně Červeného trpaslíka se s Kamilou setkává Lister - ten v ní vidí ženu svých snů. Na ošetřovnu vstoupí i Rimmer a pozve Kamilu na prohlídku jeho telegrafních sloupů. Zatímco Rimmer slyší Kamilin souhlas, Lister jen sprosté odmítnutí Rimmerova pozvání. Po Rimmerově odchodu žádá Lister po Kamile vysvětlení a dozvídá se, že Kamila je gelfem na přání - každý v ní vidí svou vysněnou osobu. Kocour chce také vidět ztělesnění svých tužeb, a proto Kamilu navštíví. Vidí však znovu sebe.
Kamila se příjde všem omluvit. Zvláštní omluvu věnuje i Krytonovi, do kterého se zamilovala a ten po ní chce, ať se mu ukáže ve své pravé podobě. Kamila se tedy změní - je z ní zelená kupa slizu, i přesto ji Kryton pozve na večeři. Prožívají spolu krásné okamžiky do doby, než se na scéně objeví Kamilin manžel Hektor (taky slizka). Kryton začne přesvedčovat Kamilu, která chtěla zůstat na lodi s ním, ať se k manželovi vrátí, je totiž přesvědšen, že s Hektorem bude šťastnější. Kamila odlétá.

kód:
http://d.turboupload.com/d/57763/cerveny.trpaslik.s04e01.kamila-kinobox.avi.html4x02 D.N.A (D.N.A.)

K Červenému trpaslíkovi se přiblížila neznámá loď, která podle své molekulové struktury nebyla vyrobena na Zemi. Celá posádka se vydá na její průzkum. Zatímco Rimmer s Krytonem narazí na kostru muže se třemi hlavami, Lister s Kocourem objeví záhadný stroj. Nedočkavý Kocour zmáčkne pár knoflíků a z Listera se stane slepice. Kryton usoudí, že jde o stroj, který přepisuje strukturu DNA - mění živou organickou hmotu na jinou. Při Krytonově pokusu o záchranu situace se Lister změní jen na křečka. Když chce Kocour názorně předvést Krytonovi co udělal, aby Listera změnil na slepici, promění ho zpátky v člověka, ale zahájí přitom přeměnu Krytona. Díky tomu, že část Krytonova mozku je organická, promění se v člověka také on.
Kryton má nepopsatelnou radost - stát se člověkem byl vždycky jeho sen. Brzy ale přichází na to, že lidem chybí některé funkce: oči mají jenom funkci zoom a na své bradavce už nemůže vyladit jazzovou radiostanici. Naopak některé typicky mužské funkce mu přibyly a vyloženě ho znechutily. Rozhodl se proto, že se stane zpátky androidem, a tak se všichni znovu vydali na mimozemskou loď.
Rimmerovi a ani ostatním se nechtělo věřit, že by Holly zvládla ovládat ten zvláštní stroj, a tak jí nejdříve dali na zkoušku přeměnit skopové kari na hovězí. Samozřejmě Holly udělala chybu a místo jídla se tu zjevilo monstrum na kari. Vše nakonec zachránil jeden dobře mířený ležák...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=39ANEVN84x03 Spravedlnost (Justice)

Lister má vesmírné příušnice a jeho hlava je tudíž třikrát větší než obvykle. Mezitím, co se léčí, objeví zbytek posádky záchranný modul se zmraženým tělem ženy z vězeňské vesmírné stanice. Mají však obavy, že uvnitř nemusí být opravdu Barbara Belliniová, jejíž jmenovka je na modulu. Vrátí se tedy do vězeňského komplexu, kde budou před případným nebezpečím uchráněni a spustí rozmrazovací proces.
Nejdřív ale musí projít paměťovou sondou, kdy počítač prohledá váš mozek a zjistí všechny trestné činy, které jste kdy spáchali. Všichni projdou bez problémů (Lister, přes všechny drobné přestupky, taky), až na Rimmera, který je obviňen z 1167 násobné vraždy. Jeho vědomá nedbalost při opravě tepelného štítu údajně způsobila smrt celé posádky Čreveného trpaslíka. Je odsouzen k 9328 letům vazby. Rimmer se vzdá veškerých nadějí, ale Kryton přijde na to, že by se vše dalo ještě zachránit. Pokusí se soud přesvedšit o tom, že je Rimmer takový magor, že by něčeho podobného nebyl schopen a nikdo by mu nesveřil takovou zodpovědnost, aby mohl zabít celou posádku. Kryton je velice přesvedšivý a tak je Rimmer osvobozen.
Na všechny ale čeká ještě jedno nepříjemné překvapení - v modulu nebyla Barbara, ale replikant, který se teď pokouší všechny zabít. Všichni se ale teď nachází poli spravedlnosti, kde každý zločin, který se pokusíte vykonat má následky na vás...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=40MN6SFQ4x04 Bílá díra (violet hole)

Kryton zpravil toustovač, k velké nelibosti Listera. Chtěl tak vyzkošet, jestli je možné zvýšit inteligenci přístroje na úkor jeho životnosti. Povedlo se mu to, a tak se rozhodl aplikovat to i na Hilly, ze které už dávno není počítač s IQ 6000, ale jen senilní vrak. Operace se zdaří a Holly má teď IQ přes 12000, jenže její život teď bude trvat pouhé 3 minuty a 45 vteřin. Rychle se vypne, aby si zachránila život. Spolu s ní se samozřejmě zastaví i veškerá elektřinou poháněná činnost na lodi.
Posádka je po zjištění této skutečnosti naprosto zoufalá - bez přístrojů jsou teď na úrovni primitivů. Rimmer s Krytonem zjistí, že se nacházejí v blízkosti bílé díry, což je opak díry černé. Zatímco černá díra čas pohlcuje, bílá ho chrlí, což znamená, že teď neexistují zákony kausality (události nemají správnou časovou posloupnost). Rychle se poradí s Holly, která jim doporučí, aby bílou díru ucpali nějakou blízkou planetkou - v podstatě si mají zahrát kulečník s planetami. Lister prohlásí, že způsob provedení, jaký navrhla Holly, nemůže nikdy vyjít, protože "šťouch" má špatnou faleš. Zhostí se proto tohoto úkolu sám. Rimmer samozřejmě nesouhlasí, a tak budou hlasovat. Rimmer hlasuje pro řešení Holly a ostatní pro Listera (Kocour Listerovi sice nevěří, ale nikdy by nedal hlas Rimmerovi a Kryton je naprogramován tak, aby dal přednost člověku před hologramem). Vše dopadne dobře, i když více méně náhodou (díru zacpe jiná planeta, než měla).
Zničením bílé díry se události posledních dnů úplně smazaly, a tak nikdy nedošlo k opravení toustovače ani Holly. Má tedy své nepříliš vysoké IQ, ale dlouhou životnost.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=40QSYJ1P4x05 Jiná dimenze (Dimension Jump)

Díl začíná v minulosti, kdy je Rimmerovi sedm let. Rimmer měl v této době ve škole veliké problémy a musí se rozhodnout, jesli opakovat ročník nebo postoupit. Tohle rozhodnutí může úplně změnit jeho život. O dvacet let později je z Rimmera úspěšný pilot vesmírného sboru, který je všude a všemi oblíbený (nikdo mu neřekne jinak než Eso). Dostane možnost otestovat nový vynález, díky němuž se může dostat do jiných dimenzí, kde se realizují všechny možnosti, tedy ke každému rozhodnutí existuje alternativa v jiné realitě. Tato cesta je bez možnosti návratu zpět. Eso Rimmer to, jako správný hrdina, samozřejmě zkusí...
Eso se dostane do dimenze, kde je Rimmer už tři milióny let mrtvý a žije jako všude a všemi neoblíbený hologram. Do této dimenze však vpadne Eso tak prudce, že způsobí havárii Kosmika, v němž se celá posádka Červeného trpaslíka právě nachází. Kosmik dopadne na planetu s oceánem a je vážně poškozen. Eso se jim přirozeně vydává na pomoc.
Po krátkém šoku ho posádka (až na Rimmera) přijímá mezi sebe. Eso s pomocí Listera zpraví závadu na motoru a po návratu na Červeného trpaslíka dokonce zabrání amputaci Kocourovy nohy bravurní operací. Všichni jej obdivují, akorát Rimmerovi je z něho na zvracení. Má neustálé narážky na Esovu sexualitu...
Eso se nemůže na svou ubohou paralelní obdobu dívat, a tak se rozhodne, že opustí tuto dimenzi a pokusí se najít v jiných Rimmera, který by byl větší pitomec, než je tento. Ještě před odjezdem vysvětlí Listerovi, které rozhodnutí rozdělilo životy Esa a Rimmera - když jim bylo sedm, Eso opakoval třídu, čímž se naučil bojovat, a Rimmer postoupil, čímž se naučil jen neustále vymlouvat...

kód:
http://d.turboupload.com/d/57815/cerveny.trpaslik.s04e05.jina.dimenze-kinobox.avi.html4x06 Roztavení (Meltdown)

Kryton objeví na palubě Z transportér hmoty, který složí k přepravování osob v podprostoru - vzdálenost, kterou byste překonávali několik miliard let, překonáte během několika vteřin. Kryton a Rimmer se tak vydávají zjistit zda planeta, kterou si vybrali pro svůj pobyt, má opravdu dýchatelnou atmosféru. V domnění, že planeta je bezpečná pošlou transportér zpátky pro Listera a Kocoura. Ti se však nějakým nedopatřením ocitnou v nepříliš bezpečné místnosti s Hitlerem, Goeblesem a Göringem. Ti Listera a Kocoura po chabém pokusu o útěk zajmou a zabaví jim transportér. Mezitím jsou Kryton s Rimmerem zajati Elvisem Presleym. Jsou zavedeni na velitelství a dozvídají se, že tato planeta původně sloužila jako zábavní park plný parafínů - voskových figurín slavných lidí opakujících stejnou sekvenci rutin. Parafínům se podařilo během dlouhé doby osamotě přerušit své programy a vedou mezi sebou válku. Válku dobra a zla. Na jedné straně stojí pacifisti, intelektuálové a celebrity (např. Marylin Monroe, Einstein...) na straně druhé jsou největší padouši všech dob (Hitler, Caligula, Rasputin...). Ve válce jde zhruba o to, že zlá strana chce získat vosk protivníků, aby je mohli naprogramovat pro svou potřebu. Rimmer v tom vidí svou velkou šanci, jak ukázat své vůdcovské schopnosti...
Mezitím se ve vězení Lister s Kocourem stanou svědky popravy medvídka Pú. Chvíli na to je k nim do cely přidělen Abraham Lincoln, od kterého se také dovídají o válce na této planetě. Všem třem se podaří lstí ze zajetí uniknout. Lincoln je zavede na velitelství dobré strany, kde už Rimmer převzal plné velení a probíhá zde tvrdý bojový výcvik nebohých parafínů.
Rimmerův plán, jak vyhrát tuto válku, je jasný: zaútočí s parafíny pod rouškou bílého dne přes minové pole, čímž odvede nepřítelovu pozornost, Kryton pak s jedním parafínem nepozorovaně vniknou na veliteství třetí říše a postřílí nepřátele. Tomuto plánu se snaží Lister vehementně zabránit - je mu totiž jasné, že nikdo z parafínů nepřežije. Rimmer nechá Kocoura i Listera zatknout a zaútočí. Plán se zdaří, ale celá populace planety je během několika minut vyhlazena lítým bojem.
Lister je nepříčetný, vezme Rimmerovi holosrdce a nechá ho projít svým trávicím traktem...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=24JM0VTK

5. série

5x01 Hololoď (Holoship)

Posádka sleduje na videu romantickou slátaninu. Lister a Kryton jsou dojati, Kocour spí a Rimmer je nadmírou romantiky zpruzen. Nemůže pochopit, jak může muž obětovat svou kariéru kvůli ženě, kterou už nikdy neuvidí. Přístroje Trpaslíka zaznamenají přítomnost jiné lodi a Rimmer je v zápětí unesen na holografickou loď plnou hologramů. Hologramy na této lodi jsou nebývale inteligentní, vysokých hodností a mají spoustu ušlechtilých zvyků, které se Rimmerovi velice zamlouvají. Po lodi ho provede krásná důstojnice Nirvanah Craneová, do níž se Rimmer zamiluje a v zájmu zdraví se s ní později i vyspí (jeden ze zvyků na lodi). Rimmer chce na hololodi zůstat, ale kapitán Platini mu zdělí, že kapacita lodi je již plná, takže Rimmer bude muset soutěžit o místo s jedním z hologramů - když vyhraje Rimmer bude jeho soupeř vypnut.
Rimmer se vrátí na Červeného trpaslíka a žádá po Krytonovi mozkový štěp, který by zvýšil jeho inteligenci a tudíž i šanci na výhru. Celá posádka mu to rozmlouvá, ale Rimmer je neústupný. Po úspěšné implantaci štěpu se Rimmer vrací na hololoď a připravuje se na souboj, aniž by tušil, že za jeho soupeře byla vybrána Nirvanah Craneová. Rimmer z přehledem vyhrává do chvíle než jeho imunitní systém implantovaný štěp odmítne. Vrací se zpátky na Trpaslíka, kde už probíhá konkurz na nový hologram, a žádá Krytona o nový štěp. Kryton mu vysvětlí, že, jestliže jeho tělo jednou štěp odmítne, není šance, že by ho podruhé přijalo. Rimmer se rozhodne se soutěže odstoupit. Potká ale Nirvanah a ta ho přesvědší, aby to nedělal. Rimmer k velkému překvapení zvítězí, je povýšen na navigačního důstojníka a stává se právoplatným členem posádky hololodi.
Rimmerovi je přidělena kajuta, která dříve patřila Craneové. V tu chvíli mu dojde, že jeho soupeřem byla ona a ze soutěže odstoupila, aby mu splnila jeho sen stát se členem této posádky. Rimmer se rozhodne vrátit na Červeného trpaslíka a umožnit tak Nirvaně život. Kapitán Platini mu vysvětluje, že jeho rozhodnutí nic neřeší, protože stejně nebudou spolu. Rimmer po vzoru romantických filmů odvětí: "Mýlíte se, budeme spolu, jen každý jinde". A sám sebou znechucen se vrací na Trpaslíka.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=2832KLOH5x02 Inkvizátor (Inquisitor)

Díl začíná na neznámé lodi v kajutě Thomase Allmana. Objeví se u něj Inkvizitor. Inkvizitor byl android, který ukončil svůj program a za svůj dlouhý život pochopil, že neexistuje Bůh ani posmrtný život a tudíž jediné, co má opravdu smysl, je žít užitečný život. Vynalezl stroj času v podobě rukavice a cestuje časem a každou duši, která kdy žila, postaví před soud a dá jí možnost obhájit smysl svého bytí. Kdo neuspěje je vymazán z historie a nikdy vlastně nežil. Jeho místo ve vesmíru zaujme někdo, komu nikdy nebyl dán dar života (např. neoplodněné vajíčko, spermie, které neuspěly...). Thomas Allman svou šanci promarnil...
V kajutě Kosmika se nic neděje do chvíle, kdy loď náhle změní kurz o 180 stupňů - míří zpátky k Červenému trpaslíkovi. Posádka naprosto ztratí kontrolu nad řízením. Toto všechno má na svědomí právě Inkvizitor, který si chce ověřit užitečnost bytí členů posádky. Po návratu na Trpaslíka tedy začíná soud - každého soudí své vlastní já, protože to je nejspravedlivější. Jako první se obhajuje Rimmer. Ten o sobě tvrdí, že nemohl žít lepší život, protože mu to nedovolilo prostředí, ve kterém vyrůstal. Přiznává, že je nula, ale zároveň to vidí jako pokrok. Po něm příjde na řadu Kocour s naprosto odzbrojující obhajobou - dal světu potěšení ze svého půvabného těla. Třetím souzeným je Kryton. Inkvizitor mu zdělí, že nezná nikoho, kdo by vedl tak nesobecký život, ale Kryton mu řekne, že jeho dobré skutky jsou jen výsledkem programu. Lister se před soudem odmítá hájit, protože věří, že jeho život byl smysluplný. Inkvizitor vynese překvapivý rozsudek. Rimmer a Kocour zůstanou žít - v životě sice nic nevykonali, ale neměli také žádné nároky, takže využili svého života. Lister a Kryton budou vymazáni, protože měli na mnohem víc.
Inkvizitor vymazal Listera a Krytona z historie, zůstala pouze jejich fyzická podoba. Ve chvíli, kdy chce Inkvizitor odstranit i ji, objeví se Kryton z budoucnosti s motorovou pilou a usekne mu ruku i s onou rukavicí. Té se zmocní Lister a Kryton a dají se na útěk. Krytona z budoucnosti Inkvizitor zabije. Útěk Listera a Krytona komplikuje fakt, že neexistujou - na lodi je nikdo nezná. Setkají se s Rimmerem a Kocourem a poznají také svá nová já. Rimmer navrhne je zatknout a tak je vedou na palubu s vězením. Po cestě se objeví Inkvizitor a začne divoká přestřelka, při níž jsou zastřeleni nový Lister a Kryton. Později jsou zabiti i Rimmer a Kocour. Listerovi a Krytonovi se podaří pomocí rukavice na několik minut Inkvizitora zmrazit. Kryton se vydává do minulosti zachránit Listera a Krytona před vymazáním a obětovat se. Mezitím Lister pověsí Inkvizitora nad propast na lano, které zapálí. Na poslední chvíli ale Inkvizitora od jisté smrti zachrání a dokonce mu vrátí i rukavici. Je přesvědšen, že ho Inkvizitor teď nemůže vymazat z historie, protože by ho Lister nezachránil před pádem do propasti. Má to však malý háček - jestliže by Lister nikdy neexistoval, neměl by kdo ohrozit Inkvizitorův život a tudíž by jeho záchrana nebyla nutná.
Kryton, ještě před tím než zemřel, rukavici přeprogramoval na zpětný plamen - Inkvizitor teď místo Listera vymazal sám sebe. Po chvilce se všechno vrátilo do původního stavu.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=33TTVTN45x03 Psychoteror (Terrorform)

Kryton leží zavalený různými trámy na nějaké cizí planetě, nemůže se pohnout a do konce života mu zbývá asi jen hodina. Uřeže si proto v zápěstí ruku, nabodne na prostředníček své oko a pošle ji pro pomoc na Červeného trpaslíka. Tady, po malém incidentu s tarantulí, sdělí Listerovi a Kocourovi, že Kryton je v nebezpečí. Lister najde Krytona, přeřízne ho na dvě poloviny a pak ho, s drobnými chybami, opraví. Lister s Kocourem se od Krytona dozvídají co se vlastně stalo. Při proplouvání vesmírem narazili Kryton s Rimmerem na planetku s atmosférou S3 a Rimmer ji chtěl zabrat ve jménu Vesmírnéhho sboru. Při obřadu, který obsahoval tradiční vztyčení vlajky a zpívání hymny, začala najednou planeta soptit a měnit svůj tvar. Kryton zůstal zavalený trámy a Rimmer byl unesen.
Posádka se ho tedy vydá hledat. Po cestě se ukáže, že jsou na Psychoměsíci, umělé planetě, která se vyladí na duši jedince a přizpůsobí svůj tvar tak, aby byl odrazem jeho duševního stavu - jsou v Rimmerově duši. Všechny jeho neurózy se tady zhmotňují a Rimmer tady není hologramem, takže každé nebezpečí je pro něj velmi reálné.
Mezitím byl Rimmer nesen na kříži nějakými démony, následně připoután k obětnímu kůlu a naolejován dvěmi ženami. Měl se stát obětí svého sebepohrdání, které se zhmotnilo v opravdu velkou a nebezpečnou příšeru. Přesně ve chvíli, kdy má Rimmerovo mučení začít, vtrhne do místnosti Lister, Kocour a Kryton. Když Kryton řekne, že jsou ochotni riskovat svůj život kvůli Rimmerovi, příšera ustoupí sama. Celá posádka se vrací přes bažinu zoufalství, kolem lesa ponížení a propasti beznaděje ke Kosmiku.
Tady se Rimmer dozvídá, že jsou v jeho duši a začne se nenávidět ještě víc, to způsobí, že Kosmik uvázne v bažině. Krytonovi dojde, že jejich nepřítelem není ona příšera, ale sám Rimmer, protože ve chvíli, kdy se přitíží jemu, zhorší se situace všech. Domluví se proto s Listerem a Kocourem, že budou předstírat, že mají Rimmera rádi, tak moc, aby se začal mít rád i on sám. Rimmer té šarádě nejdřív nevěří a myslí si, že v něm chtějí vyvolat pocit viny. Když ale dojde ke čtyřnásobnému obětí, uvěří a na planetě se začnou dít divy. Z hrobů v podobě mušketýrů vstanou Rimmerova sebeúcta (zemřela ve 24 letech), štědrost (zemřela v 9 letech), sebevědomí (zemřelo v 22 letech) i čest (zemřela ve 12 letech) a začnou bojovat s hořkostí, pochybností, nedůvěrou, osamělostí...
Kosmiku se podaří vzlétnout a celá posádka opustí Rimmerovu duši.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=27NA5DRO5x04 Karanténa (Quarantine

Posádka přilétá na neznámou planetu. Brzy zjistí, že se na planetě nachází vědecko-výzkumné pracoviště i s jedním trosečníkem dr. Hildegardou Lanstromovou. Doktorka je hologram, a aby ji mohli zachránit musí použít Rimmerovu dálkovou projekční jednotku, což znamená, že se Rimmer musí sám v modulu vrátit na Trpaslíka. Rimmerovi se to samozřejmě nelíbí - na lodi může být jen jeden hologram, a tak by se musel s doktorkou střídat - ale nakonec mu nezbyde než souhlasit.
Lister, Kocour a Kryton se vydávají na průzkum střediska. Kryton najde zkumavky s tzv. pozitivními viry (např. virus štěstí, inspirace, charisma, sexuální přitažlivosti...) a pár si jich vezme. Po chvíli bloudění najdou Lanstromovou. Zjistí, že se nakazila nějakým holovirem a je úplně šílená - chce je všechny zabít. K jejich smůle vir v člověku vyvovlává schopnosti, ke kterým se dosud neuměl dostat - telepatii, telekinezi i doslova vražedný pohled. Lister se spojí vysílačkou s Rimmerem a prosí ho o pomoc. Rimmer, potěšen novým vývojem situace, se Listerovi škodolibě smějě a po krátkém rozhovoru s Lanstromovou nasedne do modulu a vrátí se na Trpaslíka. Holovir, kterým se Lanstromová nakazila, jí odebírá životní energii, a tak, ještě před tím než stihla kohokoli z těch tří zabít, se sama rozplynula.
Když se Kosmik vracel na Trpaslíka nebyl vpuštěn dovnitř. Rimmer zablokoval vrata s odůvodněním, že podle direktiv Vesmírného sboru musí Lister, Kryton i Kocour projít karanténou, protože se mohli nakazit nějakým virem. Nejde ani tak o předpisy jako spíš o Rimmerovu pomstu - o slastný pocit moci Krytonovi omlátit ty jeho direktivy o hlavu. Lister je přesvědčen, že Rimmerovi jde o to, aby se všichni tři zbláznili, když budou zavřeni v jedné místnosti s jednou postelí na tři měsíce. Rozhodnou se, že neudělají Rimmerovi takovou radost a nebudou se hádat. Po pěti dnech si lezou pořádně na nervy a atmosféra je pěkně hustá. Kryton si vzpomene na jednu direktivu, podle které mohou po pěti dnech v karanténě požádat o nový screaning. Když ale uvidí Rimmera, jsou v šoku. Má na sobě čtverečkované šaty z kanafasu a podřizuje se rozkazům krále bramborových lidí. Rimmer se nakazil virem Lanstromové, když s ní mluvil vysílačkou. Teď je úplně šílený a rozhodne se zastavit v karanténě přívod kyslíku. Ohrožení si vzpomenou na pozitivní viry, které ukradli. S pomocí viru štěstí se Listerovi podaří uhodnout kód dveří a dostanou se všichni tři včas ven. Po krátké honičce s Rimmerem se jim podaří ho zastavit a to těsně před tím, než by "zmizel" stejně jako Lanstromová.
Když se Rimmer probere je zavřený v karanténě...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=01JIEXQF5x05 Andělé a ďáblové (Demons and Angels)

Kryton s Listerem zkoušejí nový přístroj triplikátor. Jedná se upravený teleportér, který při návratu dělí signál na tři části, to znamená, že kromě původního předmětu vyrobí i jeho dvě kopie. Lister zkoušel tento pokus na poslední jahodě ve vesmíru. Hned při prvním pokusu na jeden docela velký nedostatek triplikátoru. Vznikly sice dvě kopie jahody, ale každá byla jiná - první kopie obsahovala ty nejlepší prvky z původní jahody a ta druhá ty nejhorší (byla plná červů). Listera napadlo zkusit proces s triplikátorem obrátit a udělat ze dvou kopií jednu jahodu. Něco se ale zvrtlo a výsledkem tohoto pokusu je, že Trpaslík má každou chvíli vybouchnout. Celá posádka se napakuje do Kosmiku a odletí do bezpečné vzdálenosti od lodi a sledují jak se Trpaslík tříští na bezpočet kousků.
V Kosmiku nejsou žádné zásoby, kyslík vystačí jen na sedm minut a záložní baterie pro Rimmera jen čtyři minuty. Posádka zjistí, že triplikátor vyrobil dvě kopie Trpaslíka. Když ho Lister s Krytonem přepnuli na zpětný chod, obrátil triplikátor paprsky a promítnul je ven nikoli dovnitř - zkopíroval celou loď. Odčerpáním energie byl zničen ochranný obal a došlo k výbuchu Trpaslíka. Problém je, že triplikované kopie mají omezenou životnost asi na jednu hodinu. Kryton si uvědomí, že na lepší kopii musí být fungující triplikátor, s pomocí kterého by mohli ze dvou lodí udělat zase jednu - tu svou. A tak se posádka vydává za svými lepšími já.
Loď je nádherná, všude je čisto a dokonce i instantní nudle se tady dají jíst. Andělské já vyvedou normální posádku poněkud z míry. Kocour se nechce smířit s tím, že by mohlo jeho lepší já nosit sandály a Rimmer je všechny označí za hipíky. Bohužel triplikátor obsahuje jen polovinu komponentů, a tak se všichni vydávají pro druhou polovinu na loď démonů.
Protože nezbývá moc času, rozdělí se. Lister jde s Rimmerem a "andělským" Krytonem a Kocourem. Jsou napadeni Listerem-démonem. Ten zabije oba "andílky". Rimmer se zbaběle schová do krabice a Lister se vydá na útěk. Nakonec je dopadem zlým Rimmerem. "Zlí" Listerovi dají do páteře implantát, který způsobí, že Lister má sice své vědomí, ale neovládá své tělo - to ovládají pomocí dálkového ovládání "démoni". Na zkoušku přimějou Listera vylít si nějakou vařící tekutinu do kalhot a sníst tarantuli. Přelepí mu pusu páskou a pošlou ho zabíjet. Lister proti své vůli zabije "andělského" Listera i Rimmera vydá se najít ten zbytek. Mezitím Kocour našel Rimmera zašitého v bedně a Kryton dal dohromady triplikátor a teď všichni tři čekají na Listera. Když se konečně dostaví se sekyrou za zády, strhnou mu pásku z pusy a on jim, za neustálých pokusů je zabít, vysvětlí co se s ním děje. Po krátkém boji uspí Kryton LIstera chloroformem a celá posádka se přemístí do Kosmiku.
Po několika nevydařených pokusech o vzlétnutí a vyndání implantátu z Listera se podaří Kosmiku konečně odlepit od země a opustit loď démonů. Nakonec se jim povede skloubit obě kopie Trpaslíka v jeden originál.
Lister si nechtě sedne na implantát, čehož velmi rád zneužije Kocour a udělá si z něj na pár dní figurku na hraní...

kód:
http://www.megaupload.com/?d=370YZ9SG5x06 Návrat do reality (Back to reality)

Zatímco Rimmer čeká v Kosmiku, zbytek je na průzkumu opuštěné lodi Esperanto, jejíž posádce se podařilo stimulační metodou zkrátit evoluční proces z pěti miliónů let na tři sluneční roky. Lister, Kryton a Kocour objeví několik koster lidí a zjistí, že všichni ne této lodi spáchali sebevraždu, dokonce i nějaká treska si dobrovolně uzavřela žábry a utopila se. Kryton přijde na to, že se v oceánu pohybuje nějaká zvláštní zmutovaná oliheň, která vylučuje halucinogenní jed, vyvolávající pocity beznaděje. Lister, Kocour a Kryton se rychle vrátí zpět do Kosmiku a chtějí planetu opustit. Začne se k nim ale přibližovat oliheň a posádka, ve snaze rychle jí uletět (nebo spíš uplavat), narazí na nějaká skaliska a zabije se. Na obrazovce se objeví nápis "Konec hry".
Všichni se proberou v simulační kabině a zjistí, že byli poslední čtyři roky účastníky videohry Červený trpaslík, která je naprosto pohltila. Rimmer tedy není hologram, Kryton není napůl člověk, Kocour má zuby jako druidská svatyně... Od technika Andyho se dozvídají spoustu zajímavých věcí o hře. Listerův cíl byl dostat Kochanskou, Rimmer byl ve skutečnosti zvláštní agent Vesmírného sboru, kterému vymazali paměť a naprogramovali ho na naprosté hovado, aby nikdo neodhalil jeho tajný úkol zničit Červeného trpaslíka a dopomoct tak Listerovi k osudu stvořitele druhého vesmíru, někde ve vesmíru existuje planeta nymfomanek a jenom pitomci že se můžou nechat zabít olihní beznaděje. Protože se nikomu ještě nevrátily vzpomínky na jejich skutečný život, odeberou se do rekonvalescenčního salónku, kde podle svých věcí zjistí, kým vlastně jsou. Kocour je ubožák s předkusem, co nosí větrovky, umělohmotné sandály a bydlí v ubytovně armády spásy a honosí se jménem Duane Dibley. Kryton je detektiv kybernautické divize policejního sboru a jmenuje se Jake Buchar. Rimmer je lidská troska, co se voní kolínskou Eau de Tchoř a jmenuje se Billy Doyle. Lister je sekční šéf PVC, má garážovanou limuzínu a jmenuje se Sebastian Doyle. Rimmer a Lister jsou bratři z jedné dělohy - společná matka. Všichni žijou v totalitním státě.
Na parkovišti se setkají s fašistou, který pozná Listera. Od něj se dozvídají, že Lister je v podstatě masový vrah, protože PVC je ministerstvo proměny, kde se lidé proměňují z živých na mrtvé. Kryton fašistu zastřelí a všichni čtyři se vydají na útěk v Listerově limuzíně.
Ve skutečnosti jsou v Kosmiku a celé to je jen skupinová halucinace vyvolaná inkoustem olihně beznaděje. Holly se je marně snaží vrátit zpět do reality. V každém z nich vyvolal halucinogenní jed pocity beznaděje, protože zaútočil na všechno, na čem jim záleží - Lister nebyl dobrý člověk, za jakého se pokládá, ale byl masovým vrahem, Rimmer nemohl své neúspěchy svádět na rodiče, protože byl vychován stejně jako jeho úspěšný bratr Sebastian, Kocour přišel o svůj šarm a a Kryton zabil člověka. Všichni chtějí spáchat sebevraždu. Holly začne vysílat na vyšší frekvenci, aby ji slyšel aspoň Kryton. Přiměje ho otočit uzávěrem lahve, ve které je stabilizátor nálady. Ten včas zabrání hromadné sebevraždě.
Oliheň během blouznění posádky zničila Holly přísavnými minami.

kód:
http://www.megaupload.com/?d=01ZEMRZQ

 
Juice